Građani bacaju kamenje, policija suzavac; Demonstranti krenuli ka rodnoj kući Mila Đukanovića (VIDEO)
Podgorica — U više mesta u Crnoj Gori i večeras su održani protesti zbog usvajanja spornog Zakona o slobodi veroispovesti, za koji kritičari smatraju da uperen protiv SPC.

Vernici Mitropolije crnogorsko-primorske blokirali su magistralni put Plužine-Nikšić, prenosi CdM.
Policija je u Andrijevici sprečila da dođe do incidenta, kada je džip plavskih registarskih oznaka krenuo prema građanima koji su u protestnoj šetnji posle molebana u crkvi Svetog arhangela Mihaila na Knjaževcu, išli preko pešačkog prelaza u centru tog grada, prenose Vijesti.
Takode, bio je blokiran i put na Žabljaku, a protestovali su i građani Berana, Bijelog Polja, Bara, Herceg Novog…
U više gradova širom Crne Gore građani su prethodnih dana blokirali puteve i saobraćajnice izražavajući tako nezadovoljstvo zbog usvajanja spornog zakona.
Uprava policije Crne Gore saopštila je da su večeras građani, koji su blokirali kružni tok prema Aerodromu Podgorica, gađali kamenjem policiju, da je jedan policajac pogođen u predelu glave i da je blokada otklonjena, a upozoreno je da će za ovakve buduće incidente biti “odgovorni organizatori ovih aktivnosti, uključujući i crkvene velikodostojnike”.
“Građani su večeras blokirali kružni tok prema Aerodromu Podgorica, kamenovali policijsku patrolu koja se nalazila u blizini, a nakon dolaska Interventne jedinice nastavili su kamenovanje kojom prilikom je jedan policijski službenik povređen u predelu glave, dok su tri policijca zadobila povrede u predelu tela”, saopštila je Uprava policije Crne Gore.
“Policijska patrola je večeras oko 19.00 časova primetila grupu građana koja se sumnjivo ponašala i pokušala da ih legitimiše, što su oni odbili i kamenovali dva policajca i vozilo”, navodi se u saopštenju crnogorske policije dostavljenom Tanjugu.
Grupa građana je, kako se navodi, blokirala saobraćaj na kružnom toku prema Aerodromu Podgorica, a na lice mesta je odmah upućena Interventna jedinica policije.
“Prilikom preduzimanja zakonskih mjera i radnji, građani su kamenovali službenike Interventne jedinice kada je u glavu kamenicom pogođen službenik Centra bezbednosti Podgorica Dalibor Živković. On je zadobio povrede glave i transportovan je u Urgentni blok na ukazivanje pomoći”, stoji u saopštenju.
Zbog blokade puta Hitna pomoć nije uspela da dođe do povređenog policijaca, koga je do Urgentnog bloka trasportovao jedan građanin, koji mu je i ukazao pomoć, a kome se crnogorska policija u saopštenju zahvalila.
Osim Živkovića, navodi se, još tri službenika Uprave policije su u ovom događaju zadobila lake telesne povrede.
Blokada koju su građani uspostavili je otklonjena i saobraćaj se odvija normalno.
U toku su dalje policijske mere i radnje na identifikovanju i procesuiranju lica, kaže se u saopštenju.
Uprava policije Crne Gore ukazuje na činjenicu da pozivi verskih velikodostojnika “dovode do narušavanja javnog red i mira, ugrožavanja imovine i do povrjeđivanja policijskih službenika” i upozorava da će za ovakve buduće incidente smatrati da su “odgovorni organizatori ovih aktivnosti, uključujući i crkvene velikodostojnike”.
Mediji: Upotrebljen suzavac
Kako javljaju izvori Sputnjika sa lica mesta, policija je u Podgorici upotrebila suzavac kako bi rasterala demonstrante.
“Milo lopove, ne damo ti svetinje”
Više stotina građana protestovalo je u centru Podgorice, uzvikujući parole “Milo lopove, ne damo ti svetinje” i “Hoćemo suzavac”.
Pripadnici policije blokirali su put demonstrantima u Podgorici, kod zgrade Višeg državnog tužilaštva.
Policija je upozorila okupljene da imaju pet minuta da se raziđu, inače će biti primorani da upotrebe sredstva prinude.
Demonstranti krenuli ka rodnoj kući Mila Đukanovića
Demonstranti u Nikšiću, koji protestuju zbog donošenja Zakona o slobodi veroispovesti, krenuli su ka rodnoj kući Mila Đukanovića, navodi portal IN4S, prenosi Sputnjik.
B92, Tanjug, Sputnjik
Pročitajte još:
Milo Đukanović i poslanici izopšteni iz SPC “do pokajanja”
Prodaje se sajt Novinar.rs
Milo Đukanović poslao vojsku da štiti granicu od migranata
Medijima dostavljen snimak o navodnoj korupciji Vrhovnog državnog tužioca CG
Sukob građana i policije u Nikšiću; Protest ispred Ambasade Crne Gore u Beogradu
Knežević: Tražim od Amfilohija da prokune Mila i njegovo potomstvo









