Sukob građana i policije u Nikšiću; Protest ispred Ambasade Crne Gore u Beogradu
NIKŠIĆ – Oko stotinu građana okupilo se večeras oko 18 sati ispred Hrama Svetog Vasilija u Nikšiću, u znak protesta zbog sinoćnjeg usvajanja Zakona o slobodi veroispovesti u parlamentu, a ubrzo je došlo do sukoba građana i policije, javljaju podgoričke Vijesti.

Kako se navodi, policija je u sukobu upotrebila pendreke.
Komandir Darko Mađarić upozorio je građane da okupljanje nije najavljeno u skladu sa zakonom, prenosi Tanjug.
Okupljeni skandiraju „Ne damo svetinje”, prenose „Vijesti”.
Građani su na trotoaru, dok je policija ispred njih sa opremom za razbijanje demonstracija.
Zbog prisustva velikog broja policije pored kružnog toka, građani su blokirali ulicu kod obližnjeg marketa.
Policija ih je opomenula da ne smeju da blokiraju ulicu, te su odlučili da idu od jednog do drugog pešačkog prelaza.
Pored parka, u blizini Hrama, parkiran je veliki broj policijskih vozila, kao i u okolnim ulicama.
Protest ispred Ambasade Crne Gore u Beogradu
Ispred Ambasade Crne Gore u Beogradu danas se održava protest povodom usvajanja Zakona o slobodi veroispovesti u Crnoj Gori, kojim se, kako je rečeno na protestu, otimaju srpske svetinje u toj zemlji, prenosi Tanjug.
Protest su organizovali studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, a podršku su im pružili i studenti iz Banjaluke.
Studenti su poručili da traže od vlasti da inicira sednicu Saveta bezbednosti UN povodom usvajanja tog zakona, da se 40 ambasadora iz sveta koji dele predstavništvo sa Srbijom povuče i da se ambasador Crne Gore u Srbiji Tarzan Milošević proglasi non grata.
Ispred Ambasade u centru Beograda vijore se srpske zastave, pevaju patriotske narodne pesme, a građani nose i ikone.
Studenti su osudili to što su sveštenici i vernici, koji su, kako navode, branili svoju imovinu, sinoć pretučeni u Crnoj Gori.
Politika, Sputnjik
Pročitajte još:
Prodaje se sajt Novinar.rs
Subotić: Treba li sad Vojvođani da blokiraju Beograd, pošto su taksisti dobili šta su hteli?
Turska donira Crnoj Gori vojnu opremu vrednu 15 miliona evra
Episkop Irinej: Rusija je poslednja linija odbrane hrišćanskih vrednosti
Skup vernika SPC u Nikšiću, s graničnog prelaza vraćeni autobusi iz RS (VIDEO)
Knežević: Kandidovaću se za predsednika CG! Iza Informera stoji Beba Popović; Đukanović je pomogao Vučiću da dođe na vlast.









