Ljajić: Srbija ne ulazi u Evroazijsku uniju, samo ćemo potpisati sporazum

Ljajić: Srbija ne ulazi u Evroazijsku uniju, samo ćemo potpisati sporazum

Srbija ne ulazi u Evroazijsku ekonomsku uniju (EAEU) nego potpisuje sporazum o slobodnoj trgovini kakav smo i do sad imali s Rusijom, Belorusijom i Kazahstanom.

Screenshot

To je rekao ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić i najavio da je reč o ugovorima poput onih koje imamo s Turskom ili državama Cefta.

“Nije to nikakav novi SSP, nema politike, samo trgovina. Unutar Evroazijske unije odlučeno je da započne unifikacija svih sporazuma o slobodnoj trgovini koje su ranije imali s trećim zemljama”, rekao je LJajić za Politiku.

Ljajić: Srbija ne ulazi u Evroazijsku uniju, samo ćemo potpisati sporazum

Evroazijska unija proširila se na Jermeniju i Kirgiziju i donela odluku da ujednači ugovore o slobodnoj trgovini s trećim zemljama, među kojima je i Srbija.

“Da je Srbija rekla da ne želi da potpiše ugovor, naš sporazum o slobodnoj trgovini s Rusijom bi bio doveden u pitanje. Ovaj sporazum ne potpisuje samo Srbija nego i sve druge zemlje koje su imale ugovore o slobodnoj trgovini sa članicama EAEU”, objašnjava Ljajić.

On je dodao da će Srbija, kada se pridruži zajedničkom tržištu i uđe u EU, morati da raskine ovaj trgovinski sporazum, kao i sve druge postojeće ugovore o slobodnoj trgovini, i one koje u međuvremenu zaključi.

IZVOR: POLITIKA, B92

Urednik

Vaš komentar

Next Post

Sterilitet je podjednako problem oba pola

Uto sep 24 , 2019
Sterilitet je podjednako problem oba pola Beograd je nedavno raspisao konkurs za pomoć Grada prilikom četvrtog pokušaja veštačke oplodnje. Svakako, borba sa sterilitetom nekada može biti duga i isrpljujuća. Kada […]
%d bloggers like this: